Filtruj wg

Produkty 1-9 z 76

Ustaw kierunek malejący
  1. Kabel grzewczy Thermoval SHTV 20W 30W
    Kabel grzewczy SHTV 20, 20W/m zasilanie jednostronne - 4m / 80 W
    Moc jednostkowa kabla: 20 W/mb
    Długość kabla: 4 m
     Dostępny
    Special Price 105,00 zł Taniej o 20zł 125,00 zł
  2. kabel-grzejny-tv-mc
    Kabel grzewczy TV MC 10W/m, zasilanie jednostronne - 7m / 70 W
    Moc jednostkowa kabla: 10 W/mb
    Długość kabla: 7 m
     Dostępny
    Special Price 115,00 zł Taniej o 34zł 149,00 zł
  3. Kabel grzejny Thermoval SHTV 10 10W/m
    Kabel grzewczy SHTV 10, 10W/m zasilanie jednostronne - 5,5m / 55 W
    Moc jednostkowa kabla: 10 W/mb
    Długość kabla: 5,5 m
     Dostępny
    Special Price 119,00 zł Taniej o 23zł 142,00 zł
  4. Kabel grzewczy THERMECO Thermflex - 20W/m
    Kabel grzewczy THERMECO Thermflex - 20W/m - 10mb / 200W
    Moc jednostkowa kabla: 20 W/mb
    Długość kabla: 10 m
     Dostępny
    Special Price 135,00 zł Taniej o 28.47zł 163,47 zł
  5. Kabel grzewczy Thermoval SHTV 20W 30W
    Kabel grzewczy SHTV 20, 20W/m zasilanie jednostronne - 7,5m / 150 W
    Moc jednostkowa kabla: 20 W/mb
    Długość kabla: 7,5 m
     Dostępny
    Special Price 139,00 zł Taniej o 28zł 167,00 zł
  6. Kabel grzejny Thermoval SHTV 10 10W/m
    Kabel grzewczy SHTV 10, 10W/m zasilanie jednostronne - 10m / 100 W
    Moc jednostkowa kabla: 10 W/mb
    Długość kabla: 10 m
     Dostępny
    Special Price 149,00 zł Taniej o 31.99zł 180,99 zł
  7. Kabel grzewczy THERMECO Thermflex - 20W/m
    Kabel grzewczy THERMECO Thermflex - 20W/m - 15mb / 300W
    Moc jednostkowa kabla: 20 W/mb
    Długość kabla: 15 m
     Dostępny
    Special Price 155,00 zł Taniej o 33.43zł 188,43 zł
Strona
na stronę

Elektryczne ogrzewanie podłogowe to innowacyjne rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność wśród użytkowników. Zalety elektrycznego ogrzewania podłogowego to przede wszystkim komfortowe i przyjemne ciepło oraz równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniach. Co więcej, elektryczna podłogówka minimalizuje straty energii i koszty, związane z ogrzewaniem. Może przyczynić się także do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla, co wpływa pozytywnie na środowisko naturalne. Zestawy ogrzewania podłogowego, dostępne w sklepie internetowym Trzymaj Się Ciepło, to innowacyjne rozwiązania, które umożliwią Ci wprowadzenie niezwykle wydajnego systemu grzewczego w Twoim domu.

Podłogowe ogrzewanie elektryczne, a rodzaj podłogi

Ogrzewanie podłogowe elektryczne może być stosowane w różnego rodzaju pomieszczeniach i na różnego rodzaju podłogach. Podłogówka elektryczna najlepiej sprawdzi się jednak w przypadku ceramiki lub kamienia naturalnego. Na ogrzewanie podłogowe położyć można również panele podłogowe. Należy jednak pamiętać o wyborze odpowiedniego modelu. Ważne, aby materiał nie izolował ciepła i był odporny na działanie wysokiej temperatury. Warto pamiętać o tym, że pod płytki zwykle kładzie się maty grzewcze, a pod panelami podłogowymi układa się folie grzewcze.

Ogrzewanie elektryczne podłogowe zamontować można także pod podłogą z drewna. W tej sytuacji należy ograniczyć temperaturę podłogi do około 27 stopni Celsjusza. Dzięki temu drewno nie zostanie uszkodzone.

Czy elektryczne ogrzewanie podłogowe można zamontować w dowolnym momencie?

Decydując się na instalację elektrycznego ogrzewania podłogowego, warto wiedzieć o tym, że nie każdy jego typ można zamontować przy okazji remontu. Do montażu podłogówki wykorzystać można bowiem matę grzewczą, folię grzewczą lub przewody grzewcze. Elektryczne maty grzewcze zainstalować można podczas prac wykończeniowych lub remontowych. Jeśli natomiast chcesz zamontować przewody grzejne, musisz uwzględnić to już na etapie projektowania domu.


Elektryczne ogrzewanie podłogowe to coraz częściej wybierany sposób ogrzewania pomieszczeń. Tego typu system grzewczy zapewnia bowiem równomierny poziom temperatury, co przekłada się na wysoki komfort cieplny. Elektryczne ogrzewanie podłogowe to także cenne walory estetyczne - brak grzejników i osadzającego się na nich kurzu znacznie poprawia wygląd mieszkania. Do ocieplania domu przy pomocy ogrzewania podłogowego wykorzystywane są m.in. kable grzewcze, dostępne w ofercie sklepu internetowego Trzymaj Się Ciepło.

Kable grzewcze, a rodzaj pomieszczenia - kiedy najlepiej je stosować?
Elektryczne kable grzewcze stanowią zwykle podstawowy system grzewczy, jednak mogą być również przeznaczone do dogrzania danej części domu lub mieszkania. W jakim pomieszczeniu kabel grzejny sprawdzi się najlepiej?

Kable grzejne znajdą zastosowanie m.in. w sytuacji, gdy pomieszczenie ma nieregularne kształty. Przewody grzejne są tym samym alternatywą dla maty grzejnej - można instalować je w trudno dostępnych miejscach, gdzie ułożenie maty byłoby trudne lub niemożliwe.

Przewody grzejne służyć mogą nie tylko jako element elektrycznego ogrzewania podłogowego. Zastosować można je także do ochrony rur spustowych, ogrzewania pojazdów czy zabezpieczania rynien i dachów.

Jak wybrać odpowiedni przewód grzejny?
Decydując się na rozwiązanie, jakim są kable grzejne, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Istotny jest przede wszystkim rodzaj posadzki oraz typ pomieszczenia. Ponadto, ważne są również najmniejsze dopuszczalne odstępy, jakie powstaną podczas układania kabli grzewczych. Przed ich zakupem należy obliczyć także moc jednostkową przewodu. Jak to zrobić? Wystarczy zastosować gotowy wzór: P x S. P oznacza założoną moc cieplną na 1 metr podłogi, a S - powierzchnię posadzki, jaką chcemy ogrzać. W ten sposób bez wątpienia wybierzemy odpowiednie kable grzejne, dzięki którym uzyskamy wymarzony efekt ciepłej podłogi.

Kable grzewcze czy mata grzejna?
Do ogrzewania podłogowego posłużyć mogą kable grzejne lub mata grzejna. Które rozwiązanie sprawdzi się lepiej?

Przy wyborze konkretnego sposobu ogrzewania podłogowego, pamiętać należy o tym, że kable i maty grzejne montowane są w różny sposób i na różnych etapach prac. Kabel grzejny montowany jest zwykle na etapie budowy, w wylewce betonowej. W pracach wykończeniowych stosuje się jedynie ultracienkie przewody grzejne, które mogą być montowane tylko pod podłogą z panelami lub podłogą z deski warstwowej.