Producent | THERMOVAL |
---|---|
Moc | 500W |
Wymiary (szer/wys/gł) | 400/450/80 mm |
Ilość pozycji nastaw temperatury | 8 |
Napięcie zasilania | ~230V |
Element grzejny | grzałka grzebieniowa |
Rodzaj sterowania | Termostat bezstopniowy |
Obudowa | blacha stalowa, powlekana lakierem piecowym |
Stopień ochrony | IP 20 |
Sposób montażu | Wolnostojący, Ścienny |
Przełącznik włącz / wyłącz | Tak |
Funkcje dodatkowe | Nóżki statyczne, Funkcja przeciwzamrożeniowa, Kabel z wtyczką, Termostat, Ochrona przed przegrzaniem |
Waga | 2,9 kg |
Kolor | Biały |
Gwarancja | 5 lat |
Grzejniki elektryczne konwektorowe Thermoval z serii TX są grzejnikami podstawowej ale też trwałej konstrukcji, zaprojektowane z przeznaczeniem do instalacji w pomieszczeniach ogólnego przeznaczenia, mieszkalnych i biurowych. Elementem grzejnym konwektora TX 500W, jest wysokiej jakości grzałka grzebieniowa.
Obudowa grzejnika wykonana jest tłoczonej blachy stalowej zabezpieczonej powłoką antykorozyjną i lakierem odpornym na wysokie temperatury. Kształt lameli wylotu powietrza pozwala na łagodne rozprowadzenie ciepła po ogrzewanym pomieszczeniu. Grzejnik Thermoval TX 500W wyposażony jest w przełącznik włącz/wyłącz.
Za sterowanie grzejnikiem odpowiada termostat, który pozwala ustawić osiem różnych nastaw temperatury. Urządzenie posiada funkcje zapobiegającą jego przegrzaniu. Z termostatem współpracuje czujnik temperatury otaczającego powietrza, dzięki czemu urządzenie posiada aktualne dane dotyczące temperatury w pomieszczeniu. Grzejnik posiada nóżki statyczne oraz szelki do zamocowania na ścianie. Producent udziela 5 lat gwarancji na element grzewczy.
Ważna informacja
W przypadku ogrzewania konwektorowego średnia moc potrzebna do ogrzania pomieszczenia wynosi ok. 100W na jeden metr kwadratowy.