Produkty 4

Ustaw kierunek malejący
 1. Folia grzewcza na podczerwień Thermeco 220W/m2 - 50 cm szer.
  Folia grzewcza na podczerwień Thermeco 220W/m2 - 50 cm szer.
  Moc całkowita: 110 W
  Zastosowanie maty/kabla: do podłóg panelowych
   Dostępny
  Special Price 39,00 zł Taniej o 10.2zł 49,20 zł
 2. Folia grzewcza Thermeco HF 150W 50cm
  Folia grzewcza Thermeco HF 150W/m2 - 50 cm szer.
  Moc całkowita: 75 W
  Zastosowanie maty/kabla: do podłóg panelowych
   Dostępny
  Special Price 37,00 zł Taniej o 20.88zł 57,88 zł
 3. Folia grzewcza Thermeco HF Premium 150W 100cm
  Folia grzewcza Thermeco HF Premium 150W/m2 - 100 cm szer.
  Moc całkowita: 150 W
  Zastosowanie maty/kabla: do podłóg panelowych
   Dostępny
  Special Price 99,00 zł Taniej o 45.71zł 144,71 zł
na stronę

Folia grzewcza to zwykle element ogrzewania podłogowego, choć może służyć również jako ogrzewanie ścienne. Typ ogrzewania zależy od umiejscowienia folii grzewczej. W obydwu przypadkach jest to jednak ogrzewanie powierzchniowe, które gwarantuje równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniu. Folie grzewcze, dostępne w ofercie sklepu internetowego Trzymaj Się Ciepło, to produkty, które stanowić mogą główne źródło ciepła lub dodatek, wspomagający istniejący system grzewczy.

Jak działa folia grzewcza na podczerwień?

Folia grzewcza podłogowa na podczerwień to inaczej elastyczny grzejnik elektryczny. Opór elektryczny sprawia, że tworzy się ciepło - długie promienie podczerwone. Ogrzewa ono nie tylko podłogę - swoim zasięgiem obejmuje również ściany i sufit. Folia grzejna nagrzewa wymienione elementy, a one oddają wytworzone ciepło do otoczenia. Podobnie działa także folia grzewcza sufitowa czy ścienna.

Folia grzewcza, a zużycie energii elektrycznej

Decydując się na montaż folii grzewczej, musisz wiedzieć o tym, że zużycie energii elektrycznej zależy od określonej izolacji budynku. Zanim przejdziesz do montażu folii grzewczej, sprawdź charakterystykę energetyczną budynku. Zużycie prądu zależeć będzie również od tego, gdzie umieszczona zostanie folia grzewcza. Jeśli zamontujesz folię grzewczą w złym miejscu, proces nagrzewania znacznie się wydłuży, a ciepło nie będzie rozprowadzane równomiernie. Na zużycie energii elektrycznej wpływa także moc grzewcza folii grzejnej. Zwróć uwagę na to, aby odpowiednio dostosować ją do konkretnego pomieszczenia.

Zalety folii grzewczej

Wśród zalet folii grzewczej znajduje się przede wszystkim wspomniany już równomierny rozkład ciepła. Oprócz tego, wskazać można również odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz bezawaryjność. Co więcej, folia grzewcza, wykorzystująca promieniowanie podczerwone, nie wymaga konserwacji czy odprowadzania spalin. Zaletą montażu folii grzewczych jest również fakt, że omawiany system ogrzewania jest przyjazny dla alergików. Od tradycyjnego ogrzewania różni się bowiem brakiem grzejników, na których często osadza się kurz i pył. Co więcej, folia grzejna może być montowana pod klasycznymi panelami podłogowymi jak i winylowymi.

Nowoczesne folie grzewcze w Trzymaj Się Ciepło

Folie grzejne, dostępne w ofercie sklepu internetowego Trzymaj Się Ciepło, to najwyższej jakości produkty, dzięki którym zamontujesz ogrzewanie podłogowe. Systemy Thermeco sprawdzą się świetnie zarówno w warunkach domowych, jak i np. w ogrzewaniu przyczep kempingowych. Mogą być jedynym źródłem ciepła lub częścią rozbudowanej sieci grzewczej. Postaw na nowoczesność i wybierz folię grzejną na podczerwień od Trzymaj Się Ciepło!