Produkty 1-9 z 15

Ustaw kierunek malejący
  1. Kurtyna powietrzna Dimplex AC 6N - 6 kW
    Kurtyna powietrzna Dimplex AC 6N - 6 kW
    Moc grzewcza: 3,0 / 6,0 kW
     Dostępny
    Special Price 1 136,00 zł Taniej o 125.98zł 1 261,98 zł
Strona
na stronę

Kurtyna powietrzna to popularne urządzenie, którego głównym zadaniem jest zabezpieczenie budynku przed napływem zimnego lub ciepłego powietrza z zewnątrz. Na skutek częstego otwierania drzwi nagrzewanie lub wychładzanie pomieszczeń może okazać się bowiem nieskuteczne. Kurtyna powietrzna umożliwia natomiast stworzenie i utrzymanie bariery ochronnej. W związku z tym, doskonale sprawdzi się nad drzwiami wejściowymi do klatki schodowej, w holu restauracji czy hotelu, w centrum handlowym lub klimatyzowanym biurowcu. Możliwe jest również zastosowanie kurtyn powietrznych w użytku domowym. Wówczas zamontować je można w pobliżu wejścia do garażu.

Rodzaje kurtyn powietrznych

Kurtyny powietrzne podzielić możemy ze względu na pełnione przez nie funkcje oraz ze względu na ich budowę.

W pierwszym przypadku wyróżniamy kurtyny, wyposażone w ciepły lub zimny nawiew. Kurtyna z ciepłym powietrzem to idealne rozwiązanie na pojawiający się zimą problem wychładzania pomieszczeń. Silny strumień ciepłego powietrza blokuje przepływ powietrza zimnego, dzięki czemu temperatura wewnątrz nie ulega drastycznej zmianie pod wpływem częstego otwierania i zamykania drzwi. Zimny nadmuch hamuje z kolei przepływ ciepłego powietrza. Kurtyna powietrzna zimna wykorzystywana jest zwykle w chłodniach lub mroźniach.

Biorąc pod uwagę budowę urządzeń, kurtyny powietrzne podzielić możemy na pionowe i poziome. Kurtynę, która zapewnia pionowy strumień powietrza, montuje się obok drzwi. Kurtyny poziome umieszczane są natomiast nad drzwiami.

Elektryczne kurtyny powietrzne - zalety

Kurtyny powietrzne to urządzenia, których zastosowanie niesie za sobą wiele korzyści. Po pierwsze, są to duże oszczędności. Nagrzewanie lub wychładzanie pomieszczeń jest bowiem dużo bardziej skuteczne. Szacuje się, że odpowiednio dobrana i zamontowana kurtyna powietrzna może zmniejszyć straty ciepła nawet o 60-80%. Niektóre urządzenia mogą być połączone z czujnikiem otwarcia drzwi, co wpłynie na ich skuteczność działania. Co więcej, estetyczna kurtyna powietrzna, to idealny sposób na ochronę przed niechcianymi insektami, owadami, a także kurzem i pyłem, który przedostaje się do pomieszczeń w wyniku częstego otwierania i zamykania drzwi.

Dodatkowe funkcje kurtyny powietrznej

Poza blokadą zimnego lub ciepłego powietrza, kurtyna powietrzna może spełniać także kilka dodatkowych funkcji. Przede wszystkim, niektóre urządzenia zabezpieczone są przed przegrzaniem. Dzięki temu zyskujemy możliwość bezawaryjnego korzystania z kurtyny. Ponadto, kurtyny powietrzne mogą być wyposażone w regulowany nawiew oraz regulowane poziomy grzania lub chłodzenia. Kontrola nad siłą nawiewu i temperaturą powietrza to dużo wyższy komfort, wynikający z użytkowania urządzenia.

Kurtyny powietrzne w Trzymaj Się Ciepło

Kurtyny powietrzne, dostępne w ofercie sklepu internetowego Trzymaj Się Ciepło, to posiadające najwyższą jakość, niezwykle nowoczesne produkty. W naszym asortymencie znajdują się kurtyny o różnorodnej sile nawiewu. Poszczególne modele różnią się także sposobem ogrzewania (dostępne są kurtyny powietrzne z ogrzewaniem wodnym lub elektrycznym). Nie wiesz jaką kurtynę powietrzną wybrać? Skontaktuj się z nami! Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać produkt, dopasowany do Twoich indywidulanych potrzeb.