Produkty 1-9 z 92

Ustaw kierunek malejący
 1. Thermeco Mono 05
  Elektryczny grzejnik ścienny Thermeco Mono 05
  Rodzaj sterowania: Termostat bezstopniowy
   Dostępny
  Special Price 249,00 zł Taniej o 116.05zł 365,05 zł
 2. Thermeco Mono 10
  Elektryczny grzejnik ścienny Thermeco Mono 10
  Rodzaj sterowania: Termostat bezstopniowy
   Dostępny
  Special Price 269,00 zł Taniej o 122.36zł 391,36 zł
 3. Thermeco Mono 15
  Elektryczny grzejnik ścienny Thermeco Mono 15
  Rodzaj sterowania: Termostat bezstopniowy
   Dostępny
  Special Price 299,00 zł Taniej o 135.12zł 434,12 zł
Strona
na stronę

Konwektory i grzejniki elektryczne to urządzenia, stosowane do ogrzewania pomieszczeń. Elektryczne grzejniki konwektorowe marki Thermoval, Thermeco, Atlantic oraz Dimplex, dostępne w ofercie sklepu internetowego Trzymaj Się Ciepło, to produkty, odznaczające się niezawodnością i wysoką trwałością. Prezentowany system grzewczy świetnie sprawdzi się w jesienne chłody czy chłodniejsze dni, zapewniając odpowiedni komfort termiczny.

Rodzaje grzejników elektrycznych

Wśród głównych rodzajów grzejników elektrycznych wymienić możemy grzejnik konwektorowy oraz grzejnik olejowy. Na jakich zasadach działa ogrzewanie elektryczne w wymienionych urządzeniach?

Grzejniki elektryczne konwektorowe do ogrzewania pomieszczeń wykorzystują zjawisko konwekcji. Urządzenia zasysają od spodu zimne powietrze, a następnie ogrzewają je i oddają do otoczenia ciepłe powietrze, które wpływa na to, że zwiększa się temperatura danego pomieszczenia.

Grzejnik elektryczny olejowy wykorzystuje z kolei zjawisko radiacji. We wnętrzu grzejnika nagrzewa się olej, który oddaje swoje ciepło na zewnątrz, dzięki czemu podnosi temperaturę pomieszczenia.

Elektryczne grzejniki konwektorowe - zalety

Grzejnik konwektorowy elektryczny to urządzenie, posiadające wiele zalet. Jedną z nich jest stosunkowo niski koszt zakupu i instalacji. Ponadto, grzejnik konwekcyjny to także wysoki komfort użytkowania. Za jego pomocą możliwe jest bowiem szybkie nagrzewanie mieszkania.

Grzejnik elektryczny konwektorowy to także nowoczesny design. Dzięki temu urządzenie może być zamontowane w każdym pomieszczeniu (np. w łazience czy sypialni) i stanowić jego cenny element dekoracyjny.

Wśród zalet grzejników elektrycznych konwektorowych znajduje się także bezpieczeństwo oraz możliwość regulowania temperatury. Grzejnik konwektorowy, wyposażony w termostat lub wyłącznik czasowy to oszczędność energii elektrycznej. Postaw na praktyczny i łatwy sposób, dzięki któremu uchronisz się przed przegrzaniem oraz ogrzejesz całe mieszkanie lub jego wybraną część.

Gdzie powinny zostać zamontowane elektryczne grzejniki konwektorowe?

Ze względu na to, że grzejniki elektryczne konwektorowe wykorzystują zjawisko konwekcji, powinny być zamontowane na ścianie pod parapetem. Dzięki temu ogrzane powietrze odbije się od parapetu i zostanie skierowane do środka pomieszczenia. Takie rozwiązanie w istotny sposób wpłynie na efektywność urządzenia, jego wydajność oraz energooszczędność. Warto zwrócić uwagę na to, że konwektory elektryczne to dość lekkie modele, dzięki czemu bardzo dobrym rozwiązaniem będzie umieszczenie ich właśnie na ścianie.

Grzejnik elektryczny konwektorowy - jaką moc wybrać?

Moc grzejników konwektorowych zależeć powinna od tego, w jakich pomieszczeniach chcemy je zamontować. Ważna jest przede wszystkim ich wielkość. Przyjmuje się, że pomieszczeniu o wymiarach 10-15 m2 powinniśmy zainstalować grzejnik o mocy 1-1,5 kW. Maksymalna moc grzejnika wynosi zwykle 3 kW i sprawdzi się świetnie w pomieszczeniach o powierzchni 30-40 m2. Nie masz pewności jaką moc grzejnika wybrać? Skontaktuj się z nami! W Trzymaj Się Ciepło pomożemy Ci wybrać odpowiedni grzejnik elektryczny konwektorowy.