Produkty 1-9 z 26

Ustaw kierunek malejący
Strona
na stronę

Piece akumulacyjne to urządzenia, służące do ogrzewania pomieszczeń. Stanowią dobre rozwiązanie w sytuacjach, gdy instalacja elektryczna działa w systemie dwutaryfowym. Wówczas ogrzewanie akumulacyjne może znacząco ograniczyć koszty, związane z ogrzewaniem mieszkania. Piece akumulacyjne, dostępne w ofercie sklepu internetowego Trzymaj Się Ciepło to nowoczesne urządzenia, które charakteryzuje wysoka jakość i wydajność działania.

Zasady działania elektrycznego pieca akumulacyjnego

Piec akumulacyjny składa się ze specjalnych bloków i grzałek. Dzięki takiej budowie urządzenia pobierają energię elektryczną i zamieniają ją w energię cieplną. Co więcej, elektryczny piec akumulacyjny może przechować wytworzoną energię cieplną i powoli oddawać do otoczenia zmagazynowane ciepło. Z tego powodu piece akumulacyjne dobrze sprawdzają się w systemie dwutaryfowym.

Piece akumulacyjne działają poprzez akumulowanie energii cieplnej, którą następnie oddają do pomieszczenia. Dzięki odpowiedniej instalacji i precyzyjnie dobranym ustawieniom należą do najbardziej ekonomicznych rozwiązań ogrzewania elektrycznego. Oszczędności, jakie przynoszą piece akumulacyjne wynikają przede wszystkim z korzystania z taryfy nocnej. Urządzanie właśnie wtedy pobiera energię elektryczną, a to z kolei przyczynia się do obniżenia kosztów ogrzewania. Istotną zaletą pieca jest to, że oddanie ciepła jest możliwe w dowolnym momencie.

Elektryczny piec akumulacyjny zazwyczaj uruchamia się w godzinach nocnych. Koszty, związane z energią elektryczną są wówczas tańsze. W nocy następuje zatem ładowanie pieca akumulacyjnego i gromadzenie ciepła. Po wyłączeniu urządzenia w godzinach porannych, zaczyna ono oddawać ciepło, co pozwala na podniesienie temperatury w pomieszczeniach.

Ogrzewanie elektryczne akumulacyjne - dlaczego warto?

Elektryczne ogrzewanie akumulacyjne to przede wszystkim dużo niższe rachunki za prąd. Zużywanie energii elektrycznej następuje bowiem w określonym czasie, gdy jej koszty są mniejsze niż w ciągu całego dnia. Dzięki piecom akumulacyjnym poczynimy zatem spore oszczędności, związane z ogrzewaniem pomieszczeń.

Nowoczesne piece akumulacyjne to również wysoki komfort użytkowania. Swoją pracę urządzenia wykonują bowiem niemalże bezszelestnie. Włączanie pieców akumulacyjnych w godzinach nocnych nie wpłynie więc na komfort i jakość naszego snu.

Co więcej, elektryczne ogrzewanie akumulacyjne nie niesie za sobą dużych kosztów, związanych z utrzymaniem pieca akumulacyjnego. Ryzyko uszkodzenia elementów urządzenia jest niskie, dzięki czemu możemy mieć pewność, że będzie nam ono służyło przez długi czas.

Elektryczne piece akumulacyjne dynamiczne i statyczne

Wyróżniamy dwa główne rodzaje pieców akumulacyjnych. Są to piec akumulacyjny dynamiczny oraz statyczny.

Piec akumulacyjny statyczny oddaje ciepło liniowo, aż do całkowitego ostygnięcia. Rozwiązanie to nie cieszy się zbyt dużym powodzeniem, ponieważ nie możemy zrobić nic z temperaturą, panującą w pomieszczeniu - w tego typu ogrzewaniu nie możemy wyregulować poziomu ciepła. Piece statyczne są prostsze w obsłudze i pozwalają na utrzymanie stałej temperatury w ciągu doby.

Piece dynamiczne dają użytkownikowi większą swobodę i oddaje ciepło do żądanej temperatury w wybranych godzinach. Odpowiednio wyposażone piece akumulacyjne pozwalają użytkownikowi na pełną kontrolę nad systemem ogrzewania. Precyzyjnie dobrane ustawienia dotyczące ładowania oraz możliwość regulacji temperatury w pomieszczeniu sprawiają, że urządzenie gruntownie dopasowuje się do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Energia elektryczna może być zmieniana w energię cieplną również przy pomocy dynamicznego pieca akumulacyjnego. W tym przypadku sprzęt wyposażony jest w specjalne sterowniki, dzięki którym ustawić możemy m.in. odpowiednią temperaturę.

Grzejniki akumulacyjne - co musimy o nich wiedzieć?

Zakup pieca akumulacyjnego niesie za sobą również konieczność zakupu odpowiedniego grzejnika. Należy pamiętać o tym, że energooszczędne grzejniki elektryczne akumulacyjne muszą być odpowiednio podłączone. Ponadto, grzejnik elektryczny akumulacyjny może wisieć jedynie na wytrzymałych ścianach.

Zastosowanie pieca akumulacyjnego jest komfortowe i ekonomiczne. Budowa kotłowni i wygospodarowanie miejsca na składowanie opału okazują się niekonieczne. Wszyscy korzystamy z zalet energii elektrycznej, a jeśli wykorzystamy ją także jako rozwiązanie grzewcze, dodatkowe instalacje okażą się niepotrzebne. Zastosuj ekonomiczne rozwiązanie grzewcze i zainstaluj piece akumulacyjne w swoim gospodarstwie domowym.

Pamiętaj o tym, że w razie jakichkolwiek wątpliwości, w Trzyma Się Ciepło jesteśmy do Twojej dyspozycji! Odpowiemy na nurtujące Cię pytania i pomożemy w doborze odpowiedniego systemu ogrzewania.