Produkty 5

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Promienniki podczerwieni to urządzenia, służące do ogrzewania pomieszczeń - zwłaszcza tych, posiadających dużą powierzchnię. Ogrzewanie promiennikowe wykorzystuje promieniowanie podczerwone. Omawiane urządzenia podzielić możemy natomiast na wodne, elektryczne i gazowe. Najbardziej popularne są jednak elektryczne promienniki podczerwieni. Promienniki, dostępne w sklepie internetowym Trzymaj Się Ciepło to wysokiej jakości produkty, za pomocą które umożliwią Co uzyskanie wymarzonego komfortu cieplnego. Promienniki ciepła często porównywane są do promieni słonecznych, bo wykorzystywane przez urządzenia promieniowanie podczerwone występuje w środowisku naturalnym. Ogrzewanie na podczerwień najczęściej stosowane są w pomieszczeniach o dużej powierzchni - w halach, magazynach czy sklepach. Takie rozwiązanie pomaga zminimalizować koszty i działa w odmienny sposób niż ogrzewanie grzejnikowe.

Elektryczne promienniki ciepła są bardzo wydajne i nie generują wysokich kosztów utrzymania. Ich instalacja jest bardzo prosta, a zamontowane są najczęściej na ścianie. Nietypowy sposób działania gwarantuje komfort cieplny dla ludzi, a dzięki zastosowaniu systemu ASP, taki system ogrzewania jest przyjazny dla alergików.

Tego typu rozwiązanie grzewcze jest przyjazne dla środowiska, nie emituje dwutlenku węgla ani żadnego rodzaju pyłów. Ekonomiczne i bezobsługowe, włączają się, gdy temperatura w pomieszczeniu zaczyna spadać. Niskie zużycie energii i minimalne koszty sprawiają, że promienniki ciepła coraz częściej są wybierane jako system grzewczy dla naszych gospodarstw domowych.

Promienniki podczerwieni - zasady działania

Jak działają promienniki podczerwieni? Urządzenia te emitują fale elektromagnetyczne. Są one pochłaniane przez znajdujące się w pobliżu przedmioty, a następnie oddawane do otoczenia w postaci ciepła. W wyniku tego procesu temperatura rośnie, a Ty zyskujesz interesujący Cię komfort cieplny. Ogrzewanie na podczerwień nie oddziałuje bezpośrednio, ale poprzez promieniowanie. Emitowane przez promienniki ciepła fale elektromagnetyczne są pochłaniane przez meble, ściany i inne przedmioty, które znajdują się w danym pomieszczeniu i dopiero te obiekty oddają ciepło, a temperatura wzrasta. Odbiór ciepła jest natychmiastowy.

Zalety promienników podczerwieni

Ogrzewanie podczerwienią niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim promienniki elektryczne na podczerwień charakteryzują się wysoką efektywnością energetyczną. Straty ciepła ograniczone są bowiem do minimum, dzięki czemu ogrzewanie na podczerwień nie generuje wysokich opłat, związanych z wytwarzaniem ciepła (w przeciwieństwie do tradycyjnych sposobów ogrzewania, takich jak np. ogrzewanie konwekcyjne).

Ogrzewanie pomieszczeń, wykorzystujące promienie podczerwone, to również system grzewczy, który jest przyjazny dla alergików. Zmniejsza bowiem ryzyko infekcji oraz ogranicza ilość alergenów, krążących w powietrzu.

Promiennik podczerwieni, wykorzystujący energię elektryczną to także rozwiązanie ekologiczne. Jego zastosowanie nie wiąże się bowiem z emisją dwutlenku węgla, ani płynów, szkodliwych dla środowiska naturalnego. Ten sposób ogrzewania nie niszczy zatem naturalnych ekosystemów.

Jak wybrać odpowiedni promiennik podczerwieni?

Aby ogrzewanie na podczerwień było skuteczne, należy wybrać odpowiedni promiennik ciepła. Czym kierować się przy jego wyborze? Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę moc urządzenia. Im większa powierzchnia pomieszczenia, tym większą moc promiennika powinieneś wybrać. Istotny jest również sposób sterowania urządzeniem. Warto postawić na nowoczesne promienniki podczerwieni, które zapewnią Ci najwyższy komfort użytkowania. Nie wiesz jaki model urządzenia wybrać? Skontaktuj się z nami! W Trzymaj się Ciepło odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy Ci dobrać promiennik, dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb u możliwości finansowych.