Produkty 1-9 z 13

Ustaw kierunek malejący
Strona
na stronę

Przewody grzejne samoregulujące określane są również jako kable inteligentne. Takie nazewnictwo wynika z faktu, iż kable grzejne samoregulujące dopasowują swoją moc grzewczą do temperatury otoczenia. Im wyższa temperatura otoczenia, tym mniejsza moc grzewcza kabla. Gdzie znajdą zastosowanie samoregulujące przewody grzejne, dostępne w ofercie sklepu internetowego Trzymaj się Ciepło?

Przewód grzejny samoregulujący - gdzie można go wykorzystać?

Samoregulujące kable grzejne służą m.in. do zabezpieczania budynków przed mroźną i śnieżną zimą. Ich stosowanie to działanie zapobiegawcze przed gromadzeniem się śniegu i lodu na dachu budynku. Co więcej, użycie samoregulującego przewodu grzewczego chroni przed niechcianym zamarzaniem wody we wnętrzach rynien i rur spustowych. Wśród zastosowań samoregulujących przewodów grzewczych wymienić należy również zabezpieczanie podjazdów i chodników przed zamarzającą wodą. Znacznie ułatwia to bezpieczne poruszanie się i zapobiega groźnym w skutkach upadkom. Wymienione funkcje samoregulujących kabli grzejnych mogą być wykorzystywane zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w instalacjach przemysłowych.

Przewody grzejne samoregulujące - zalety

Samoregulujące przewody grzejne niosą za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim ograniczone jest zużycie energii. Stworzony przy pomocy samoregulujących kabli system grzewczy działa tylko wtedy, gdy wymaga tego temperatura otoczenia. Co więcej, stosowanie samoregulującego przewodu grzewczego to wysoki poziom bezpieczeństwa - tego typu przewód grzejny nie ulegnie przegrzaniu, ponieważ samoregulujące kable nagrzewają się tylko do określonej temperatury. Wykazują one również wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne.

Kable grzejne samoregulujące - na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Jeżeli zależy Ci na instalacji samoregulujących kabli grzejnych, najpierw musisz wybrać ich odpowiedni rodzaj. Od czego uzależnić swoją decyzję?

Przy wyborze samoregulujących kabli grzejnych, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim rodzaj powierzchni. Ponadto, istotna będzie również lokalizacja przewodów oraz interesujący Cię sposób sterowania.

Nie wiesz jakie samoregulujące przewody grzejne wybrać? W Trzymaj się Ciepło służymy pomocą! Skontaktuj się z nami mailowo: info@trzymajsiecieplo.pl lub telefoniczne: (+48) 508 678 517. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy w wyborze sprzętu, dopasowanego do Twoich indywidulanych potrzeb i możliwości.