BEZPIECZNE ZAKUPY
na każdym etapie zamówienia
DARMOWA DOSTAWA
już od 150zł
NOWOŚCI
nasze nowe produkty
PROMOCJE
produkty w promocyjnych cenach
POMOC TECHNICZNA
doradzamy, podpowiadamy

Płyta izolacyjna THERMOPANEL - 6 mm grubości - 10 szt.

Więcej informacji
ProducentTHERMOVAL
Współczynnik przewodzenia ciepłaλ = 0,0378 W/(mK)
Wymiary (szer/wys/gł)120/60/0,6 cm
Powierzchnia izolacji7,2m2
Klasa odporności na ogieńE
 Dostępny
Sposoby i ceny dostawy
W magazynie
SKU
thermopanel10pack
Promocja 429,00 zł Cena regularna: 790,00 zł

Płyta izolacyjna THERMOPANEL - 6 mm grubości - 10 szt.

Czas realizacji: 1 - 3 dni
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Głównym przeznaczeniem płyt izolacyjnych THERMOPANEL jest izolacja cieplna systemów ogrzewania podłogowego. Podkłady izolacyjne zmniejszają czas nagrzewania się podłogi, redukując przy tym koszty eksplatacyjne całego systemu ogrzewania podłogowego.

Rdzeń z wytłaczanego polistyrenu ekstrudowanego o wysokiej gęstości, wzmocniona siatką z włókna szklanego i pokryta elastyczną, szarą zaprawą klejową.

Płyty przeznaczone są do układania na podłogach betonowych i drewnianych przy instalacji elektrycznego ogrzewania podłogowego. Ich zastosowanie w znacznym stopniu ogranicza straty ciepła, tworząc wydajny i trwały podłkad izolacji termicznej. 6 mm grubości materiału pozwala na instalację podczas remontów, jak i w trakcie budowy nowych obiektów.

Płyty termoizolacyjne można instalować na dwa sposoby:

Instalacja na podłogach betonowych

Podłoga powinna być wyrównanna, wypoziomowana i dokładnie oczyszczona. Do przycinania płyt stosujemy zwykły nóż tapicerski. Płyty powinny być układadane śćiśle tak, aby tworzyły szczelną warstwę. Podłogę należy zagruntować odpowiedniem prepraratem, środek gruntujący musi wyschnąć. Płyty przyklejemy do do betonu równomiernie rozporowadzonym klejem do płytek przy użyciu kielni zębatej. Połączenia między płytami powinny być oklejone taśmą wzmacniającą.

UWAGA! Konieczne jest wycięcie w odpowiednim miejscu płyty termalnej, kanału do instalacji rurki ochronnej czujnika podłogowego, który jest niezbędnym elementem pomiarowym termostatu sterującego ogrzewaniem podłogowym. Na tak przygotowanym i wyschnietym podłożu, można układać matę grzejną według zaleceń producenta zawartych w instukcji.

Instalacja na podłogach drewnianych

Płyty nadają się do instalacji na podłogach drewnianych, wykonanyh z desek, płyt wiórowch OSB lub innych materiałów drewnopochodnych. Podłoga powinna być równa, pozbawiona ostrych lub wystających elementów oraz czysta. Do przycinania płyt stosujemy zwykły nóż tapicerski. Płyty powinny być układadane śćiśle tak, aby tworzyły szczelną warstwę. Płyty przykręcamy do podłogi za pomocą cienkich wkrętów montażowych z podkładką. Dla uzyskania sztywnej konstukcji, na każdą płytę należy zastosować około 12 szt. wkrętów, rozmieszczonych równomiernie na rogach i pośrodku płyty. Wkręty dokręcane są do momentu lekkiego zagniecenia płyty i tak, by nie wystawały ponad jej górną powierzchnię. Połączenia między płytami powinny być oklejone taśmą wzmacniającą.

UWAGA! Konieczne jest wycięcie w odpowiednim miejscu płyty termalnej, kanału do instalacji rurki ochronnej czujnika podłogowego, który jest niezbędnym elementem pomiarowym termostatu sterującego ogrzewaniem podłogowym. Na tak przygotowanym i wyschnietym podłożu, można układać matę grzejną według zaleceń producenta zawartych w instukcji. Zastosowana technologia nadaje się jako podkład izolacyjny pod instalację suchą (ogrzewanie podług krytych panelami), jak i pod instalację mokrą (ogrzewanie podłóg krytych płytkami ceramicznymi).


WAŻNE: Podana cena dotyczy dziesięciu sztuk płyty izolacyjnej.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Płyta izolacyjna THERMOPANEL - 6 mm grubości - 10 szt.
Twoja ocena