Produkty 1-9 z 29

Ustaw kierunek malejący
  1. Regulator temperatury TVM05
    Regulator temperatury TVM05
    Obciążalność: 3600 W
     Brak w magazynie
    Special Price 189,00 zł Taniej o 20zł 209,00 zł
Strona
na stronę

Elektroniczny regulator temperatury to urządzenie, które służy do monitorowania i regulacji temperatury w systemach grzewczych. Sterowniki odpowiadają nie tylko za zakres temperatury w pomieszczeniu. Wspomagają również pracę kotłów i odpowiadają za regulację temperatury wody użytkowej. Urządzenia, dostępne w ofercie sklepu internetowego Trzymaj Się Ciepło, to nowoczesny sprzęt, który zapewni Ci wymarzony komfort cieplny. Regulatory temperatury wykorzystywane są do kontrolowania oraz regulowania poziomu temperatury. Włączają, (jeśli zachodzi taka potrzeba) systemy ogrzewania w mieszkaniach, domach, sklepach, biurach itp. a także w instalacjach przeciwoblodzeniowych i przemysłowych - wszędzie tam gdzie celem jest utrzymanie stałego poziomu ciepła. Regulator temperatury poza pomiarem temperatury może również kontrolować poziom wilgotności. Elektroniczne programowalne regulatory temperatury pomieszczeń zapewniają dużą ilość opcji ustawień spersonalizowaną dla zakresu temperatur w opcjonalnych porach dnia i nocy w całkowitej zgodności z indywidualnymi potrzebami. Te ustawienia mogą być inne dla weekendów i dni powszednich. Regulatory wyposażone w technologię fuzzy od samego początku zbierają dane, na których opierają swoje kalkulacje dotyczące, kiedy ma nastąpić włączenie i wyłączenie ogrzewania. Technologia ta redukuje wahania temperatury, zapewniając jej jednolity poziom i mniejsze zużycie energii. Regulatory współpracują z czujnikami temperatury powietrza i podłogi (przy ogrzewaniu podłogowym).

Zasady działania regulatorów temperatury

Regulator temperatury to urządzenie, które automatycznie reguluje temperaturę w określonym systemie grzewczym. Sterownik temperatury porównuje aktualną temperaturę z poziomem wymaganej temperatury i wysyła uzyskaną informację do pompy CO. W zależności od potrzeb, proces ten prowadzi do włączenia lub konieczności zatrzymania pompy, odpowiadającej za produkcję ciepła. W ten sposób temperatura w pomieszczeniach osiąga ustawione wcześniej wartości. Regulatory przeznaczone do współpracy z zewnętrznymi systemami ochrony przeciwoblodzeniowej elementów budynków oraz przyległej infrastruktury. Mogą być wykorzystywane do ochrony: dachów, rynien, rur odpływowych, kanałów odpływowych schodów, chodników, podjazdów i ramp załadunkowych wszędzie tam gdzie nadzór nad systemem przeciwoblodzeniowym powinien się opierać na odczytach parametrów temperatury lub wilgotności i temperatury.

Elektroniczne regulatory temperatury - dlaczego warto?

System grzewczy, który posiada regulację temperatury to przede wszystkim duży komfort. Regulator pokojowy służy bowiem do sterowania temperaturą, dzięki czemu ogrzewanie utrzymane będzie w wybranym zakresie temperatur. Termoregulator to również spore oszczędności. Termostat pokojowy pozwala bowiem na regulowanie poziomu temperatury w zależności od pory dnia i nocy. Kontrola temperatury wpływa natomiast na wydajność systemu grzewczego. Co więcej, cyfrowy regulator temperatury to prosta obsługa i proste menu. Dzięki temu regulacja temperatury będzie szybka i bezproblemowa. 

Regulatory, termostaty stanowią jeden z głównych elementów układów automatycznej regulacji. W związku z rozwojem automatyki przemysłowej stale rozszerza się oferta i funkcjonalność urządzeń. W naszej ofercie znajdziecie regulatory zarówno do zastosowań specjalnych jak i uniwersalnych.

Regulator temperatury z czujnikiem - montaż

Decydując się na regulator temperatury, warto skorzystać z rad fachowca. Pomoże on nam przede wszystkim w zakresie doboru okablowania. Jego wiedza i umiejętności będą również niezbędne podczas późniejszego montażu regulatorów temperatury. W instrukcji każdego urządzenia znajduje się co prawda dokładna informacja, dotycząca podłączenia i montażu, jednak w tym przypadku nie warto podejmować działań na własną rękę.

Regulator i czujnik temperatury - jak wygląda sterowanie?

Sterowniki temperatury pozwalają na ustawienie preferowanego poziomu ciepła. Zakres regulacji temperatury mieści się zwykle w przedziale 21-23 stopnie Celsjusza.

System sterowania termoregulatorów nie jest skomplikowany. Aby regulatory pokojowe spełniały swoje zadanie, po konfiguracji regulatora wystarczy ustawić interesujący nas przedział temperatury. Wówczas możliwa będzie kontrola urządzenia grzewczego i produkowanego przez niego ciepła.