STAR - zestaw termostatyczny

Dane techniczne
Producent:THERMOVAL
Gwarancja:4 lata
Gwint montażowy głowicy:M30 x 1
Przyłącze grzejnikowe:G ½
Nastawa wstępna:na wkładce zaworu odcinającego
Temperatura pracy:120oC
Ciśnienie nominalne:1 MPa
Czynnik grzewczy:woda
Ciśnienie próbne:1
Zamów telefonicznie
(+48) 508 678 517
Zamów mailowo
info@trzymajsiecieplo.pl

Przyłącze UNICO zostało specjalnie zaprojektowane do grzejników dekoracyjnych i łazienkowych z pionowymi kolektorami pozwalających na zastosowanie w grzejniku grzałki elektrycznej wykorzystywanej w okresie letnim do podgrzewania grzejnika i używania jako suszarki. Rozstaw podłączenia do instalacji 50 mm.

Przyłącze UNICO reguluje przepływ wody wypływającej z grzejnika jak również posiada funkcję odcięcia wody. Konstrukcja przyłącza UNICO pozwala na montaż jego pod grzejnikiem z głowicą równoległą do ściany, wewnątrz obrysu grzejnika, co zabezpiecza ją przed przypadkowym uszkodzeniem.

Uwaga:

  • Głowice termostatyczną montować od strony powrotu (jeżeli zasilanie jest po prawej stronie, patrząc na grzejnik, to głowica termostatyczna powinna znajdować się po jego lewej stronie)
  • Przyłącza UNICO ustawiane są fabrycznie w pozycji otwartej.

  • Nastawa wstępna w przyłączu UNICO odbywa się za pomocą wkładki zaworu odcinającego. Aby zmienić nastawę wstępną, należy najpierw zakręcić wkładkę zaworu odcinającego, a następnie przy pomocy klucza imbusowego poczynając od pozycji zamkniętej wkładki zaworu odkręcamy w lewo o odpowiednią ilość obrotów do uzyskania żądanej wielkość Kv. Sposób nastawy wstępnej na wkładce zaworu powrotnego jest bardzo wygodną metodą ograniczenia przepływu i jest zalecana przez producenta.

Zestaw zawiera głowicę termostatyczną “Classic” wyposażoną w niezawodny czujnik cieczowy oraz pokrętło regulacyjne znakowane cyfrowo.

  • Urządzenie dysponuje funkcją ochorny przed zamrożeniem (8oC na nastawie “*”).
  • Korpus głowicy jest wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które jest odporne na wysokie temperatury i niezwykle łatwo utrzymać je w czystości. 
  • Sama głowica jest zbrojona podwójnie.

ZawórDostępne chromowane, białe lub pokryte grafitem strukturalnym. Na zamówienie dostępne są dodatkowe powłoki galwanizowane lub jeden z wielu kolorów lakierowanych proszkowo (wzornik kolorów RAL).

Dane techniczne
Dane techniczne
ProducentTHERMOVAL
Gwarancja4 lata
Gwint montażowy głowicyM30 x 1
Przyłącze grzejnikoweG ½
Nastawa wstępnana wkładce zaworu odcinającego
Temperatura pracy120oC
Ciśnienie nominalne1 MPa
Czynnik grzewczywoda
Ciśnienie próbne1
Napisz własną recenzję
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto
Pytania klientów
Brak pytań
Tylko zalogowani użytkownicy mogą zadawać pytania