BEZPIECZNE ZAKUPY
na każdym etapie zamówienia
DARMOWA DOSTAWA
już od 150zł
NOWOŚCI
nasze nowe produkty
PROMOCJE
produkty w promocyjnych cenach
POMOC TECHNICZNA
doradzamy, podpowiadamy

Porady

Sprawdź zmiany w działaniu naszej firmy

Szanowni Klienci, nasza firma nie pracuje w najbliższy piątek tj. 4.06.2021, prosimy o wcześniejsze zakupy. Zamówienia po godz. 13.00 2.06.2020, zostaną wysłane w najbliższy poniedziałek tj 7.06.2020 Pozdrawiamy Zespół Trzymajsiecielo.pl

Czytaj więcej
Opublikowane: Czerwiec 01, 2021
Nowe kable grzewcze do ochrony rur

Przedstawiamy nowy produkt przeznaczony do ochrony rur przed zamarzaniem firmy Thermeco

Czytaj więcej
Opublikowane: Luty 03, 2021
Sprawdź zmiany w działaniu naszej firmy

Szanowni Klienci, w ostatni dzień roku tj. 31.12.2020 nie pracujemy. Zachęcamy do wcześniejszych zakupów. Faktury VAT na zakupiony towar do godz. 12.00 dnia 30.12.2020 będą jeszcze na ten rok, po tym terminie, zostaną wystawione w 2021 roku. W dniach 4-5.01.2020 przeprowadzamy inwentaryzację w naszej siedzibie, w związku z tym wysyłki mogą być opóźnione do 7.01.2020, niezależnie od podanego czasu wysyłki przy danym produkcie. Oczywiście w razie opóźnień w realizowaniu zamówień będziemy indywidualnie Państwa informować, prosimy o wyrozumiałość.

Czytaj więcej
Opublikowane: Grudzień 28, 2020
Zasada działania mat grzejnych

Ogrzewanie podłogowe zawitało do nowych domów jako element niezbędny w pomieszczeniach takich, jak łazienka czy salon. Dzięki dużej popularności, koszty zakupu i instalacji nie są już wysokie w porównaniu do innych systemów, a korzyści z zastosowania ogrzewania płaszczyznowego jest wiele. Dlatego warto zdecydować się na taką instalację nie tylko w pojedynczych pomieszczeniach, ale całym domu. Jednym z najnowocześniejszych rodzajów ogrzewania podłogowego jest instalacja elektryczna złożona z mat grzejnych.

ZASADA DZIAŁANIA MAT GRZEJNYCH:

Maty grzejne mogą być zarówno podstawowym, jak i dodatkowym źródłem ogrzewania. Dzięki temu, że montowane są bezpośrednio do podłoża, a pokrywa je zaledwie 5-10 milimetrowa warstwa wyrównawcza, niezwykle szybko przekazują ciepło posadzce. Sterowanie temperaturą systemu odbywa się za pomocą elektronicznego regulatora. W skład systemu wchodzi bowiem czujnik, który ma za zadanie mierzyć temperaturę podłogi i dostosowywać

Czytaj więcej
Opublikowane: Kwiecień 10, 2019
Zalety elektrycznego ogrzewania podłogowego
  1. Wszechstronne zastosowanie
    System ogrzewania podłogowego może stanowić główne lub alternatywne źródło ciepła w pomieszczeniu. Ogromną zaletą jest wszechstronność zastosowania. Elektryczne ogrzewanie podłogowe może być zamontowane zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych, użyteczności publicznej a także w halach przemysłowych lub obiektach sportowych. Odpowiednio dobrany i zamontowany system ogrzewania podłogowego pozwala uzyskać taki sam komfort cieplny, bez znaczenia czy jest to salon, biuro czy hala sportowa.
  2. Oszczędność energii
    Najbardziej docenianą zaletą elektrycznego ogrzewania podłogowego jest duża oszczędność, spowodowana niewielkim zużyciem energii, w porównaniu do klasycznego sposobu ogrzewania. Dzięki równomiernemu rozmieszczeniu źródła ciepła w podłodze, można osiągnąć taki sam efekt cieplny, jak w standardowym ogrzewaniu konwekcyjnym, ustawiając nawet o 3⁰C niższą temperaturę pomieszczenia. Pozwala to
Czytaj więcej
Opublikowane: Kwiecień 10, 2019
Czy warto sterować systemem grzewczym?

Bardzo ważnym elementem instalacji jest sterowanie za pomocą termostatów, bądź to manualnych lub w pełni programowalnych, a nawet zdalnie sterowanych i nie powinniśmy o tym zapomnieć. Przede wszystkim precyzyjne sterowanie pozwala na szybką reakcję oraz zmianę parametrów pracy urządzenia, dając wymierne oszczędności oraz wysoki poziom komfortu cieplnego. Obniżenie temperatury choćby o 1°C np. w momencie kiedy nie przebywamy w domu, powoduje oszczędność już rzędu 7% w wydatkach przeznaczonych na energię. Zatem zastosowanie jakiegokolwiek systemu sterowania pozwala na osiągnięcie oszczędności sięgające rzędu 10-30% w skali roku. Nie zapomnijmy zatem wybrać odpowiedni regulator temperatury, który zapewni odpowiednią temperaturę a także sprawdzi się pod względem sterowania w ciągu doby tak, jak tego sobie życzymy.

Czytaj więcej
Opublikowane: Czerwiec 28, 2018
Czy ogrzewanie elektryczne ma sens?

Ogrzewanie elektryczne to bardzo przyjazna i inteligentna technologia, która daje pewność posiadania odpowiedniej ilości ciepła w odpowiednim miejscu i czasie. Jest to rozwiązanie w pełni komfortowe dla każdego rodzaju pomieszczeń (mieszkanie nowe, modernizowane, hotele, biura, sklepy,, szkoły etc.). Ogrzewanie elektryczne możemy podzielić na wiele odmiennych systemów. Przede wszystkim jest to tzw. ogrzewanie bezpośrednie, takie jak: konwektory elektryczne, piece akumulacyjne lub elektryczne ogrzewanie podłogowe czyli maty grzejne, przewody grzejne, folie grzejne. Dodatkowo mamy jeszcze elektryczne kotły C.O. , działające w pełni bezobsługowo i z najwyższą sprawnością. Co ważne nie wymaga specjalnego pomieszczenia na składowanie opału, nie ma potrzeby budowy komina, nie występuje tu niebezpieczeństwo zaczadzenia spalinami, nie grozi nam też wybuch gazu, nie ma niebezpieczeństwa przecieków instalacji czy jej zamarznięcia. Istotną zaletą jest relatywnie niski koszt inwestycyjny systemu o

Czytaj więcej
Opublikowane: Maj 17, 2018
Dlaczego należy stosować systemy przeciwoblodzeniowe?

Wykorzystanie energii elektrycznej do eliminowania śniegu i lodu z powierzchni dachów, rynien, rur spustowych i nawierzchni jest najlepszą i najskuteczniejszą metodą ze wszystkich obecnie stosowanych w okresie zimowym. Tradycyjne metody takie jak ręczne odśnieżanie, podejmowane po wystąpieniu opadów i oblodzeniu są mało efektywne. Zalegający śnieg i lód są przyczyną powstawania uszkodzeń nawierzchni a przede wszystkim wypadków. Są zagrożeniem dla zdrowia i życia mieszkańców posesji i przechodniów. Systemy przeciwoblodzeniowe zapewniają bezpieczeństwo, mają duży wpływ na koszty eksploatacji i konserwacji budynków.

Czytaj więcej
Opublikowane: Sierpień 07, 2017
Zabezpieczenie rur wodnych przed mrozem

Rurociągi wodne znajdujące się poza budynkami lub w pomieszczeniach nieogrzewanych narażone są na wychłodzenie a nawet zamarznięcie. Może to spowodować poważne uszkodzenia instalacji, prowadząc do istotnych zniszczeń i zakłóceń w funkcjonowaniu obiektów. Kable grzejne w znakomity sposób zabezpieczają wszelkiego rodzaju instalacje wodne przed skutkami niskich temperatur (mrozu).

Czytaj więcej
Opublikowane: Maj 19, 2017
Ochrona dachów, rynien i rur spustowych

Ochrona dachów rynien i rur spustowych przed gromadzeniem się śniegu lodu oraz tworzeniu się sopli.

Bardzo częstym problemem zimą jest niedrożność rynien i rur spustowych, tworzenie się sopli oraz gromadzenie śniegu na dachach. Może to być przyczyną poważnych uszkodzeń dachu i fasady oraz stwarzać poważne niebezpieczeństwo dla przechodniów.

Czytaj więcej
Opublikowane: Maj 16, 2017
Instalacje przeciwoblodzeniowe

Niskie temperatury i opady śniegu są źródłem wielu niedogodności, czy nawet wypadków i kontuzji. Aby uniknąć takich zdarzeń, jesteśmy zmuszeni do codziennego odgarniania śniegu i posypywania podległych nam nawierzchni środkami rozmrażającymi, piaskiem, solą, popiołem. Mieszanki rozmrażające np.sól, niszczą trawniki, obuwie oraz powodują korozję elementów metalowych między innymi karoserii samochodów.

Czytaj więcej
Opublikowane: Grudzień 09, 2016
Elektryczne ogrzewanie podłogowe

Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest tanim i wygodnym systemem zapewnienia ciepła we wszelkiego rodzaju budynkach i pomieszczeniach zarówno mieszkalnych, jak i przemysłowych. System ogrzewania może być zamontowany pod każdym typem pokrycia podłogowego takim jak: terakota, gres, linoleum czy panele podłogowe (o ile producent nie definiuje specjalnych wymagań). Może być również stosowane jako dogrzewanie wybranych części powierzchni podłogi.

Czytaj więcej
Opublikowane: Grudzień 01, 2016