BEZPIECZNE ZAKUPY
na każdym etapie zamówienia
DARMOWA DOSTAWA
już od 150zł
NOWOŚCI
nasze nowe produkty
PROMOCJE
produkty w promocyjnych cenach
POMOC TECHNICZNA
doradzamy, podpowiadamy

Porady

Czy warto sterować systemem grzewczym?

Bardzo ważnym elementem instalacji jest sterowanie za pomocą termostatów, bądź to manualnych lub w pełni programowalnych, a nawet zdalnie sterowanych i nie powinniśmy o tym zapomnieć. Przede wszystkim precyzyjne sterowanie pozwala na szybką reakcję oraz zmianę parametrów pracy urządzenia, dając wymierne oszczędności oraz wysoki poziom komfortu cieplnego. Obniżenie temperatury choćby o 1°C np. w momencie kiedy nie przebywamy w domu, powoduje oszczędność już rzędu 7% w wydatkach przeznaczonych na energię. Zatem zastosowanie jakiegokolwiek systemu sterowania pozwala na osiągnięcie oszczędności sięgające rzędu 10-30% w skali roku. Nie zapomnijmy zatem wybrać odpowiedni regulator temperatury, który zapewni odpowiednią temperaturę a także sprawdzi się pod względem sterowania w ciągu doby tak, jak tego sobie życzymy.

Czytaj więcej
Opublikowane: Czerwiec 28, 2018
Czy ogrzewanie elektryczne ma sens?

Ogrzewanie elektryczne to bardzo przyjazna i inteligentna technologia, która daje pewność posiadania odpowiedniej ilości ciepła w odpowiednim miejscu i czasie. Jest to rozwiązanie w pełni komfortowe dla każdego rodzaju pomieszczeń (mieszkanie nowe, modernizowane, hotele, biura, sklepy,, szkoły etc.). Ogrzewanie elektryczne możemy podzielić na wiele odmiennych systemów. Przede wszystkim jest to tzw. ogrzewanie bezpośrednie, takie jak: konwektory elektryczne, piece akumulacyjne lub elektryczne ogrzewanie podłogowe czyli maty grzejne, przewody grzejne, folie grzejne. Dodatkowo mamy jeszcze elektryczne kotły C.O. , działające w pełni bezobsługowo i z najwyższą sprawnością. Co ważne nie wymaga specjalnego pomieszczenia na składowanie opału, nie ma potrzeby budowy komina, nie występuje tu niebezpieczeństwo zaczadzenia spalinami, nie grozi nam też wybuch gazu, nie ma niebezpieczeństwa przecieków instalacji czy jej zamarznięcia. Istotną zaletą jest relatywnie niski koszt inwestycyjny systemu o

Czytaj więcej
Opublikowane: Maj 17, 2018
Dlaczego należy stosować systemy przeciwoblodzeniowe?

Wykorzystanie energii elektrycznej do eliminowania śniegu i lodu z powierzchni dachów, rynien, rur spustowych i nawierzchni jest najlepszą i najskuteczniejszą metodą ze wszystkich obecnie stosowanych w okresie zimowym. Tradycyjne metody takie jak ręczne odśnieżanie, podejmowane po wystąpieniu opadów i oblodzeniu są mało efektywne. Zalegający śnieg i lód są przyczyną powstawania uszkodzeń nawierzchni a przede wszystkim wypadków. Są zagrożeniem dla zdrowia i życia mieszkańców posesji i przechodniów. Systemy przeciwoblodzeniowe zapewniają bezpieczeństwo, mają duży wpływ na koszty eksploatacji i konserwacji budynków.

Czytaj więcej
Opublikowane: Sierpień 07, 2017
Zabezpieczenie rur wodnych przed mrozem

Rurociągi wodne znajdujące się poza budynkami lub w pomieszczeniach nieogrzewanych narażone są na wychłodzenie a nawet zamarznięcie. Może to spowodować poważne uszkodzenia instalacji, prowadząc do istotnych zniszczeń i zakłóceń w funkcjonowaniu obiektów. Kable grzejne w znakomity sposób zabezpieczają wszelkiego rodzaju instalacje wodne przed skutkami niskich temperatur (mrozu).

Czytaj więcej
Opublikowane: Maj 19, 2017
Ochrona dachów, rynien i rur spustowych

Ochrona dachów rynien i rur spustowych przed gromadzeniem się śniegu lodu oraz tworzeniu się sopli.

Bardzo częstym problemem zimą jest niedrożność rynien i rur spustowych, tworzenie się sopli oraz gromadzenie śniegu na dachach. Może to być przyczyną poważnych uszkodzeń dachu i fasady oraz stwarzać poważne niebezpieczeństwo dla przechodniów.

Czytaj więcej
Opublikowane: Maj 16, 2017
Instalacje przeciwoblodzeniowe

Niskie temperatury i opady śniegu są źródłem wielu niedogodności, czy nawet wypadków i kontuzji. Aby uniknąć takich zdarzeń, jesteśmy zmuszeni do codziennego odgarniania śniegu i posypywania podległych nam nawierzchni środkami rozmrażającymi, piaskiem, solą, popiołem. Mieszanki rozmrażające np.sól, niszczą trawniki, obuwie oraz powodują korozję elementów metalowych między innymi karoserii samochodów.

Czytaj więcej
Opublikowane: Grudzień 09, 2016
Elektryczne ogrzewanie podłogowe

Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest tanim i wygodnym systemem zapewnienia ciepła we wszelkiego rodzaju budynkach i pomieszczeniach zarówno mieszkalnych, jak i przemysłowych. System ogrzewania może być zamontowany pod każdym typem pokrycia podłogowego takim jak: terakota, gres, linoleum czy panele podłogowe (o ile producent nie definiuje specjalnych wymagań). Może być również stosowane jako dogrzewanie wybranych części powierzchni podłogi.

Czytaj więcej
Opublikowane: Grudzień 01, 2016