Czy ogrzewanie elektryczne ma sens?

6 października 2022 147 view(s)

Czy ogrzewanie elektryczne ma sens?

Ogrzewanie elektryczne to bardzo przyjazna i inteligentna technologia, która daje pewność posiadania odpowiedniej ilości ciepła w odpowiednim miejscu i czasie. Jest to rozwiązanie w pełni komfortowe dla każdego rodzaju pomieszczeń (mieszkanie nowe, modernizowane, hotele, biura, sklepy,, szkoły etc.).

Ogrzewanie elektryczne możemy podzielić na wiele odmiennych systemów. Przede wszystkim jest to tzw. ogrzewanie bezpośrednie, takie jak: konwektory elektryczne, piece akumulacyjne lub elektryczne ogrzewanie podłogowe czyli maty grzejne, przewody grzejne, folie grzejne. Dodatkowo mamy jeszcze elektryczne kotły C.O. , działające w pełni bezobsługowo i z najwyższą sprawnością. Co ważne nie wymaga specjalnego pomieszczenia na składowanie opału, nie ma potrzeby budowy komina, nie występuje tu niebezpieczeństwo zaczadzenia spalinami, nie grozi nam też wybuch gazu, nie ma niebezpieczeństwa przecieków instalacji czy jej zamarznięcia. Istotną zaletą jest relatywnie niski koszt inwestycyjny systemu oraz jego eksploatacji. Ze względu na dużą skuteczność przekształcania energii, bliską 100%, czyli praktycznie bez strat, komfortowy poziom temperatur osiągany jest szybko. Nie jest konieczny żaden system rur łączących urządzenia, które niosą ze sobą duże straty energii. Mniejszy jest również nakład prac związanych z instalacją i konserwacją bo nie ingeruje w konstrukcje budynku jak ma to miejsce w ogrzewaniu wodnym. Łatwość utrzymania w czystości, troska o bezpieczeństwo dzieci to kolejne jego atuty. W porównaniu do tradycyjnych źródeł energii (gaz, olej, węgiel) jest to system pro-ekologiczny, który emituje do atmosfery niewielkie ilości dwutlenku węgla a także może być wytwarzany przez odnawialne źródła energii.

System elektryczny jest wręcz idealnym rozwiązaniem dla miejsc, które szybko ulegają wychłodzeniu. Dodatkowo trwałość i mała awaryjność produktów gwarantuje wieloletni komfort ich użytkowania.