Elektryczne ogrzewanie podłogowe

19 grudnia 2022 269 view(s)

Elektryczne ogrzewanie podłogowe

Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest tanim i wygodnym systemem zapewnienia ciepła we wszelkiego rodzaju budynkach i pomieszczeniach zarówno mieszkalnych, jak i przemysłowych. System ogrzewania może być zamontowany pod każdym typem pokrycia podłogowego takim jak: terakota, gres, linoleum czy panele podłogowe (o ile producent nie definiuje specjalnych wymagań). Może być również stosowane jako dogrzewanie wybranych części powierzchni podłogi.

W ogrzewaniu podłogowym kable grzejne rozłożone są na dużej powierzchni, dzięki czemu temperatura podłogi jest znacznie niższa od temperatury tradycyjnych grzejników. Zapewnia to podwyższenie komfortu w ogrzewanych pomieszczeniach, uniknięcie niezdrowego wysuszenia powietrza oraz zmniejszenia do minimum unoszenia się kurzu. Dzięki prawidłowej dystrybucji ciepła ogrzewania podłogowego możemy obniżyć temperaturę pomieszczenia o kilka stopni nie tracąc przy tym przyjemnego klimatu i komfortu cieplnego. Nieco niższa temperatura oznacza znaczne zmniejszenie zużycia energii oraz kosztów eksploatacji.

Regulacja temperatury podłogi powinna odbywać się poprzez termostat w połączeniu z czujnikiem podłogowym lub z czujnikiem powietrznym i podłogowym. Warstwę wykończeniową podłogi (posadzkę z terakoty, wykładziny, paneli itp.) należy wykonać z materiałów przeznaczonych do ogrzewania podłogowego. Przy układaniu ogrzewania podłogowego należy zawsze stosować się do zaleceń producenta.