Ochrona dachów, rynien i rur spustowych

Ochrona dachów rynien i rur spustowych przed gromadzeniem się śniegu lodu oraz tworzeniu się sopli.

Bardzo częstym problemem zimą jest niedrożność rynien i rur spustowych, tworzenie się sopli oraz gromadzenie śniegu na dachach. Może to być przyczyną poważnych uszkodzeń dachu i fasady oraz stwarzać poważne niebezpieczeństwo dla przechodniów.

Dachowe instalacje przeciwoblodzeniowe dzięki zastosowaniu kabli grzejnych oraz regulatorów temperatury z czujnikami temperatury i wilgotności mogą zabezpieczyć dowolną powierzchnię dachu przed oblodzeniem i zaleganiem śniegu.

Kable grzejne zamontowane w rynnach i rurach spustowych zapewnią ich drożność i zapobiegną powstawaniu uszkodzeń oraz tworzeniu się sopli. Dachowe systemy grzewcze mogą być zainstalowane na niemal wszystkich rodzajach dachów. Moc zainstalowanych kabli grzewczych w rynnach oraz moc przypadająca na metr kwadratowy dachu zależy od rodzaju rynien i dachu a także od lokalnych warunków atmosferycznych i powinna być dobierana indywidualnie.

W większości przypadków w rynnie i rurze spustowej układamy dwie żyły kabla grzejnego.
System grzewczy jest załączany i wyłączany automatycznie . Rozmraża i usuwa śnieg i lód z zabezpieczonych powierzchni oraz wyłącza się nie powodując nadmiernego zużycia energii.

Orientacyjna zapotrzebowanie na moc grzejną na 1 m2 powierzchni ogrzewanych wynosi:
Dachy - 200–300 W/m2
Rynny i rury spustowe - 30–60 W / mb rynny

Kable grzejne zastosowane w w/w instalacjach powinny być odporne na działanie UV.

Dla obniżenia kosztów pracy systemu zalecamy zastosowanie kabli grzejnych samoregulujących (kable samoregulujące zmieniają swoją moc w zależności od temperatury otoczenia) oraz regulatorów temperatury z czujnikiem temperatury i wilgotności.